Na zaproszenie Burmistrza Miasta Kupiszki pana Dainiusa Bardauskasa w dniach 5-7 lipca na Litwie przebywała delegacja ze Zgierza, którą reprezentowali Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza pan Tomasz Dziedzic i prezes MKP Boruta pan Dariusz Pawlikowski.

Współpraca Zgierza z litewskim miastem Kupiszki trwa już 21 lat.

Nasze miasto zostało zaproszone do współpracy w projekcie edukacyjno - sportowym współfinansowanym ze środków UE i polegającym na wspieraniu młodzieży zagrożonej marginalizacją za pośrednictwem klubów piłkarskich obu miast.

Podczas pobytu delegacji spotkali się prezesi klubów FC Kupiskis: pan Danas Baronas, oraz MKP Boruta (to właśnie nasz klub będzie reprezentował Zgierz w w/w projekcie) pan Dariusz Pawlikowski.

FC Kupiskis to klub stosunkowo młody, bo założony w 2017 roku, ale szybko rozwijający się. Obecnie drużyna z Kupiszek gra na poziomie I ligi litewskiej.

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
logo abak
Pazury bez cenzury
fazi
markab
vip
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn