Zgierzanie dotąd, w okresie przygotowawczym, rozegrali cztery mecze kontrolone. Z LKS Rosanów 3-1, ŁKS II Łódź 1-3, Liderem Włocławek 1-4 i dziś z Wartą Sieradz 1-4.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że Boruta przegra tak wysoko. Schodząc do szatni zgierzanie prowadzili 1-0, a bramkę z rzuty karnego zdobył Damian Knera. W drugiej odsłonie Boruta jednak dał zepchnąć się do defensywy i ostatecznie gospodarze wygrali te zawody 4-1.

Trener Radosław Koźlik w meczach sparingowych próbuje różnych wariantów i testuje do tego różne ustawienia i różnych zawodników. Dziś do Sieradza nie pojechali: Dominik Kowalski, Patryk Pietrasiak, Jakub Grzelak, Dominik Wężyk, Filip Markowski, czy Kamil Karlikowski.

Próba generalna odbędzie się najprawdopodobniej w najbliższy piątek, kiedy to w Zgierzu przy Wschodniej Boruta zagra z Orłem Parzęczew. O dokładnym terminie z godziną rozpoczęcia zawodów poinformujemy. Będzie to ostatni mecz przed ligą, dlatego spodziewamy się, że Boruta zagra w optymalnym składzie.

Bardzo gorąco zapraszamy na to spotkanie, a teraz przedstawiamy fotogalerię z meczu w Sieradzu: