W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku drugi zespół Boruty rozegrał swój kolejny sparing. Rywalem był 10 w poprzednim sezonie w Lidze Okręgowej zespół Orła Parzęczew. Tydzień temu zgierzanie pokonali w Ozorkowie Bzurę 4-1, dziś nieznacznie ulegli wyżej notowanemu rywalowi z Parzęczewa 2-3.

Gra rezerw Boruty układa się coraz lepiej. Młodzi piłkarze, urodzeni w 2003 roku, których sukcesywnie do gry w seniorskiej piłce wprowadza trener Patryk Czarnecki już zaadoptowali się w drużynie i nie odstają od starszych kolegów. Mówimy tu o takich zawodnikach jak: Igor Kosmowski, Daniel Leenstra, Patryk Różalski, Mateusz Leszczak, Bartosz Darol.

Dziś szansę pokazania się dostał również Oliwier Rączkiewicz (na zdjęciu wyżej). Młody Tito, jak nazywają go koledzy wykorzystał ją w 100%.

Mimo przegranej, młoda drużyna za Zgierza pokazała się z bardzo dobrej strony. Zadowolenia nie krył trener Patryk Czarnecki - Jestem zadowolony z postawy zespołu, były naprawdę dobre momenty. Część z przedmeczowych ustaleń bardzo fajnie wychodziło, zawodnicy odważnie wychodzilli do pressingu. Pokazali w kilku momentach, że potrafią przycisnąć na połowie przeciwnika. Jest progres, ale też nie ustrzegliśmy się błędów, jest nad czym pracować i co poprawiać. Najważniejsze, że jest postęp.

Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Bartłomiej Szmigielski, dobrą zmianę dał Daniel Leenstra, a rewelacją w zespole jest jeden z testowanych piłkarzy, który tydzień temu w Ozorkowie strzelił dwie bramki i dziś w meczu z Orłem również trafił dwukrotnie do siatki. Liczymy, że wszystkie sprawy związane z jego pozyskaniem zakończą się pomyślnie i w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy czarno-białych.

Orzeł Parzęczew - MKP Boruta II Zgierz 3-2, dla Boruty bramki zdobył zawodnik testowany.

W tym meczu zagrali: Wężyk, Gorzkiewicz, Stopczyk, Kamiński, Pawlikowski, Leszczak, Gajzler, Szmigielski, Domański, Leenstra, Darol, Koperkiewicz, Rączkiewicz, Kosmowski, Ceglarz, Cebulski, Kostrzewa plus trzech testowanych.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania, więcej na facebookowej grupie zespołu pod linkiem: MKP Boruta Zgierz Serie A - kliknij tutaj

Parzęczew - Boruta II (1)
Parzęczew - Boruta II (2)
Parzęczew - Boruta II (3)