W Sztutowie na obozie sportowym przebywa aktualnie blisko 180 zawodników MKP Boruta Zgierz, mówimy tutaj o poszczególnych rocznikach grup młodzieżowych. Obóz dobiega końca. Już jutro zawodnicy i kadra trenerska wracają do Zgierza. O wydarzeniach obozowych w skrócie już pisaliśmy. Dziś skupiamy się na nie prezentowanym dotychczas zespole rocznika 2005, który w czasie obozu przygotowaczego trenował pod okiem Zdzisława Frątczaka.

W nowym sezonie 2019/2020 drużyna rocznik 2005 rywalizować będzie w kategorii C1 Trampkarz i zagra w łódzkiej Lidze Okręgowej w grupie 2. Ich rywalami będą: Sokół II Aleksandrów Łódzki, LKS Malina Piątek, Łódzki Klub Sportowy, Kolejarz Łódź, Orzeł Łódź, Górnik Łęczyca, Orzeł Parzęczew, Termy Uniejów. Z rozgrywek wycofał się zespół UKS SMS II Łódź.

Początek rywalizacji już w najbliższy weekend. Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie Kolejarz Łódź. Ten mecz odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 17:30 w Łodzi.

Jak informuje trener Zdzisław Frątczak zawodnicy podeszli do treningów bardzo poważnie i wykorzystali czas spędzony w Sztutowie do maksimum. Ciężko przepracowali ten czas i w planach mieli zagrać trzy mecze sparingowe:

25.08.2019 MKP Boruta Zgierz - Grom Nowy Staw 10-4, bramki zdobyli: Kmiecik x2, Makowski, Błachowicz, Kapeliński, Matusiak, Kowalczyk, Sujecki, Wesołowski.

26.08.2019 MKP Boruta Zgierz - Żuławy Nowy Dwór 6-2, wszystkie bramki autorstwa Kacpra Kapelińskiego

W tym sparingu Boruta zagrał w składzie: Ligenza - Malon, Matusiak, Gondzia (Chrzanowski) - Kmiecik (Tkaczyk), Maciąg, Kłys, Paszkowski, Sujecki (Makowski) - Kapeliński, Błachowicz, zagrali jeszcze: Wesołowski, Kowalczyk i Cywiński.

Dziś tj. 27 sierpnia miał odbyć się ostatni sprawdzian z zespołem AP Malbork. Niestety na tą chwilę nie znamy wyniku tego spotkania.

Wyniki spotkań sparingowych pozwalają patrzeć w przyszłość tego rocznika z optymizmem. Po udanym poprzednim sezonie liczymy, że tym razem zespół powalczy o awans do Ligi Wojewódzkiej i tego sobie, zawodnikom i trenerom życzymy.

Zapraszamy do fotogalerii obozowej rocznika 2005 :-)

Obóz Sztutowo #5 (1)
Obóz Sztutowo #5 (2)