Przed inauguracyjnym meczem zastanawiałem się, czy jest szansa, że w razie zwycięstwa z Ceramiką zgierski Boruta może opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Przypomnę, że Boruta był 17 z 7 punktami, a oczko wyżej był Stal Niewiadów z 10 punktami. Los sprzyjał, bo wiedziałem, że Stal w 18. kolejce punktów nie zdobędzie. Pauzowali. W bezpośrednim meczu, w Zgierzu padł remis 0-0. W razie wygranej Boruty decydować miały strzelone i stracone bramki. Spojrzałem na tabelę. Pierwsza myśl wtedy jaka mi się objawiła to: "no niestety...z awansem w tabeli będziemy musieli poczekać". Bilans był bardzo niekorzystny. Już nawet nie liczyłem ile zgierzanie musieliby wygrać. 

Dzisiejszy wynik, 6-0 (sześć - zero!) wystarczył! Boruta odbił się od dna. Nie jesteśmy już ostatnim zespołem w tabeli IV ligi. 

A jeżeli chodzi o sam mecz? Boruta zdemolował Ceramikę. Ustawienie zespołu, przygotowanie motoryczne, determinacja, to elementy, które sprawiły że nasi dzisiejsi goście nie mieli żadnych argumentów. Do tego fenomenalna skuteczność. Dziś piłkarze ze Zgierza napisali pierwszy rozdział nowego tomu historii Boruty Zgierz. Czekamy na następne.

Dziś miało również miejsce inne ważne wydarzenie. Patryk Pietrasiak po pierwszej bramce jaką zdobył, wymownym gestem coś nam oznajmił. W czerwcu ubiegłego roku Patryk brał ślub z Mariką. Dziś powiedział nam, że jego piękna małżonka spodziewa się dziecka. Gratulujemy i czekamy na potomka Pietrasiaków :-)

 

Boruta Zgierz - Ceramika Opoczno 6-0 (3-0)

1-0 Damian Ścibiorek (9 min.)

2-0 Damian Ścibiorek (20 min.)

3-0 Patryk Pietrasiak (41 min.)

4-0 Damian Ścibiorek (49 min.)

5-0 Patryk Pietrasiak (73 min.)

6-0 Jan Kowalski (76 min. głową)

 

Bohaterowie dnia: Sebastian Ostrowski - Michał Madejski, Dominik Kowalski, Michał Siennicki, Jakub Grzelak - Damian Ścibiorek, Damian Knera, Kamil Karlikowski, Filip Markowski - Łukasz Wiśniewski, Patryk Pietrasiak (kapitan)

Póżniej do nich dołączyli: Kamil Andrysiak, Patryk Janiszewski, Jan Kowalski, Krzysztof Domański, Michał Zieliński i Marcel Gajzler

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY