Na tytułowe pytanie dziś trudno jeszcze odpowiedzieć. Jedno jest pewne pierwszy krok do tego celu został już zrealizowany. W niedzielę 4 października 2020 roku zespół trenerów Marcina Węglewskiego i Tomasza Kołodziejczyka (U-9 rocznik 2012) uczestniczył w Turnieju Kwalifikacyjnym Sports Club Vacation CCC. Zawody odbyły się na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim.

Zgierzanie wygrali ten turniej, co dało im kwalifikację do krajowego turnieju finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu na stadionie tamtejszej Ślęzy 7 listopada 2020 roku. Dodatkowym bonusem jaki nasi młodzi adepci futbolu zdobyli jest voucher na bilety lotnicze do Portugalii, tym samym na chwilę obecną pozostałoby pokrycie kosztów siedmiodniowego pobytu w hotelu (300 euro od uczestnika). W zawodach finałowych weźmie udział osiem najlepszych polskich drużyn (wyłonionych w drodze eliminacji), plus dwa zespoły zagraniczne. Zwycięstwo w finale pozwoli wyjechać naszym chłopcom na zagraniczny turniej do Portugalii bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Międzynarodowy zagraniczny turniej odbędzie się w miejscowości Seixal w dniach 15-17 lutego 2021 roku. Jest o co walczyć.

W turnieju kwalifikacyjnym MKP Boruta Zgierz wygrał wszystkie swoje mecze: z Victorią Rąbień 5-0, Zawiszą Rzgów 2-0, Victorią Sulejówek 1-0, Zduńską Wolą 2-0. Następnie już w fazie pucharowej ponownie pokonał Victorię Rąbień 3-0 i Victorię Sulejówek 3-1. To doprowadziło naszych młodych piłkarzy do finału, gdzie rywalem był zespół GKS Bełchatów. Tutaj również Boruta był lepszy wygrywając po bardzo zaciętym boju 2-0.

Wzięliśmy udział w tym turnieju z nastawieniem na wygraną, taki był nasz cel - mówił trener Marcin Węglewski - chcieliśmy uzyskać awans do ogólnopolskiego turnieju we Wrocławiu. Ten cel zrealizowaliśmy. Przed nami kolejny, walka o wyjazd do Portugalii. Na co dzień rywalizujemy z powodzeniem w lidze Orlików w roczniku 2011, taka jest polityka klubu. Rywalizacja ze starszymi chłopcami jak widać procentuje.

W Turnieju Kwalifikacyjnym w barwach MKP Boruta Zgierz zagrali: Michał Moszkowski, Witold Sitkowski, Piotr Kociak, Konrad Matusiak, Dawid Kijas, Juliusz Białecki, Miłosz Owczarczyk, Jakub Gajda, Antoni Gołek, Igor Palmowski.

Gratulujemy i życzymy wygranej we Wrocławiu.

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn