Na tytułowe pytanie dziś trudno jeszcze odpowiedzieć. Jedno jest pewne pierwszy krok do tego celu został już zrealizowany. W niedzielę 4 października 2020 roku zespół trenerów Marcina Węglewskiego i Tomasza Kołodziejczyka (U-9 rocznik 2012) uczestniczył w Turnieju Kwalifikacyjnym Sports Club Vacation CCC. Zawody odbyły się na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim.

Zgierzanie wygrali ten turniej, co dało im kwalifikację do krajowego turnieju finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu na stadionie tamtejszej Ślęzy 7 listopada 2020 roku. Dodatkowym bonusem jaki nasi młodzi adepci futbolu zdobyli jest voucher na bilety lotnicze do Portugalii, tym samym na chwilę obecną pozostałoby pokrycie kosztów siedmiodniowego pobytu w hotelu (300 euro od uczestnika). W zawodach finałowych weźmie udział osiem najlepszych polskich drużyn (wyłonionych w drodze eliminacji), plus dwa zespoły zagraniczne. Zwycięstwo w finale pozwoli wyjechać naszym chłopcom na zagraniczny turniej do Portugalii bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Międzynarodowy zagraniczny turniej odbędzie się w miejscowości Seixal w dniach 15-17 lutego 2021 roku. Jest o co walczyć.

W turnieju kwalifikacyjnym MKP Boruta Zgierz wygrał wszystkie swoje mecze: z Victorią Rąbień 5-0, Zawiszą Rzgów 2-0, Victorią Sulejówek 1-0, Zduńską Wolą 2-0. Następnie już w fazie pucharowej ponownie pokonał Victorię Rąbień 3-0 i Victorię Sulejówek 3-1. To doprowadziło naszych młodych piłkarzy do finału, gdzie rywalem był zespół GKS Bełchatów. Tutaj również Boruta był lepszy wygrywając po bardzo zaciętym boju 2-0.

Wzięliśmy udział w tym turnieju z nastawieniem na wygraną, taki był nasz cel - mówił trener Marcin Węglewski - chcieliśmy uzyskać awans do ogólnopolskiego turnieju we Wrocławiu. Ten cel zrealizowaliśmy. Przed nami kolejny, walka o wyjazd do Portugalii. Na co dzień rywalizujemy z powodzeniem w lidze Orlików w roczniku 2011, taka jest polityka klubu. Rywalizacja ze starszymi chłopcami jak widać procentuje.

W Turnieju Kwalifikacyjnym w barwach MKP Boruta Zgierz zagrali: Michał Moszkowski, Witold Sitkowski, Piotr Kociak, Konrad Matusiak, Dawid Kijas, Juliusz Białecki, Miłosz Owczarczyk, Jakub Gajda, Antoni Gołek, Igor Palmowski.

Gratulujemy i życzymy wygranej we Wrocławiu.