Podczas tego krótkiego, letniego okresu przygotowawczego w kadrze Radosława Koźlika zaszło dużo zmian kadrowych. Zespół, który osiągnął najlepszy wynik piłkarski od bardzo wielu lat został mocno przebudowany.

Zacznijmy od tych, którzy opuścili Wschodnią. Na początek zawodnicy, którzy nie zmienili przynależności klubowej, ale z różnych przyczyn nie trenują i nie grają.

Filip Markowski - przyszedł do Boruty w 2017 roku i występował w drużynie naszych juniorów. Jako jeden z pierwszych przebił się do pierwszego zespołu Radosława Koźlika. Szybki, silny fizycznie, nieustępliwy. Według nas z szansami na grę na wyższym niż IV liga poziomie. Zrezygnował jednak z piłki. Zaprzestał treningów i nie gra.

Dawid Berg - trapiony kontuzjami ostatecznie zakończył czynną karierę piłkarską

Wojciech Żmudowski - młody, urodzony w 2002 roku obrońca przyszedł do Boruty z ŁKS. Przebił się do pierwszej drużyny, ale nagle zniknął. On również nie trenuje i nie gra.

Maciej Nowicki - trafił do nas z Sokoła Aleksandrów Łódzki. Zagrał w poprzednim sezonie w kilku spotkaniach, ale ostatecznie nie przebił się do pierwszego zespołu. Był natomiast silnym punktem zespołu rezerw. Teraz nie trenuje z drużyną i nie gra. Nie zmienił barw klubowych.

Dominik Kowalski - swoją długą przygodę z Borutą rozpoczął w wieku 17 lat. Przeżywał z drużyną Boruty wzloty i upadki. Ikona naszego Klubu. Grał w Borucie nieprzerwanie 17 lat i zawsze był podstawowym zawodnikiem niezależnie od tego kto był trenerem. Ostatecznie zakończył czynną karierę piłkarską.

Łukasz Wiśniewski - doskonale znany w naszym łódzkim środowisku piłkarskim napastnik. Przyszedł do Zgierza w jednym z najtrudniejszych momentów i pomógł utrzymać w Zgierzu IV ligę. To jego znakomita asysta dała nam remis z Wartą w Sieradzu, to jego bramka dała nam zwycięstwo 1-0 w meczu z Jutrzenką Warta. Zawsze jednak w cieniu Patryka Pietrasiaka, ale w kluczowych momentach, w spotkaniach kiedy zwyczajnie nam nie szło jego zagrania i bramki dawały nam punkty. Teraz mówi: dość, już wystarczy. Trapiony kontuzjami, ostatnio wchodził na kilka, kilkanaście minut. Ostatecznie zrezygnował, ale emocjonalnie nadal mocno związany z naszym zespołem. Pojawia się niemal na każdym meczu Boruty i ogląda rywalizację z trybun. Może jeszcze zatęskni za grą i wróci?

Mateusz Wiktorowski - jeszcze w poprzednim sezonie był zgłoszony do rozgrywek, ale nie trenował i nie grał. Teraz wraca, ale będzie reprezentował inny zespół. Mateusz pojawił się w kadrze nowo powstałego ROSA Rosanów.

Maciej Kantyka - bardzo ambitny, utalentowany bramkarz, z aspiracjami na grę na wyższym poziomie. W Zgierzu częściej na ławce niż między słupkami. Ostatecznie zdecydował o zmianie przynależności klubowej. Teraz jest podstawowym bramkarzem IV ligowej Stali Głowno.

Patryk Janiszewski, Kacper Cebulski, Krystian Kamiński - wszyscy ten sam rocznik - 2001. Młodzi, ambitni i perspektywa wchodzenia na kilka minut w meczu, oraz przesiadywania na ławce rezerwowych nie dla nich. Przy tych zawodnikach jakich mamy obecnie w kadrze trudno byłoby im się przebić do podstawowej jedenastki. Zdecydowali się na zmiany. Patryk gra w LKS Kwiatkowice, Kacper i Krystian w Andrespolii Wiśniowa Góra.

Jan Kowalski - wychowanek Boruty. Teraz reprezentuje barwy lokalnego rywala Włókniarza Zgierz.

Patryk Pietrasiak - król strzelców poprzedniego sezonu. Miał szereg propozycji gry z klubów IV i III ligowych. Trudno się dziwić. Ma niezwykłe umiejętności jeśli chodzi o strzelanie bramek. Gdziekolwiek by nie trafił zawsze będzie wzmocnieniem drużyny. Wybrał RKS Radomsko i już trafił do siatki 6 razy stając się liderem klasyfikacji strzelców IV ligi. Tego dorobku na tym poziomie jednak już nie poprawi, przynajmniej jesienią. Po zwolnieniu w Radomsku trenera, który go tam sprowadził, Roberta Szwarca, ostatecznie wylądował w AKS SMS Łódź (klasa okręgowa).

Marcin Pękała - król asyst poprzedniego sezonu. Sytuacja bardzo podobna do tej Patryka Pietrasiaka. Również wybrał RKS Radomsko. Teraz jednak reprezentuje barwy III ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki.

 

Teraz czas na tych którzy przyszli do drużyny:

 

Każdego z nowych zawodników już przedstawialiśmy w naszych mediach społecznościowych. Dlatego teraz krótko, kto i skąd przyszedł:

Karol Chmielewski (ostatnio Zjednoczeni Stryków), Michał Czapliński (Widzew II Łódź), Eryk Lebioda (Stal Głowno), Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki), Adrian Musialik (Zryw Wygoda), Jakub Niedomagała (Termy Ner Poddębice), Patryk Retkowski (Pogoń Zduńska Wola), Krystian Ślęzak (Raków II Częstochowa), Michał Zieliński (Victoria Rąbień). Dodatkowo do kadry pierwszego zespołu zostali zgłoszeni z drużyny rezerw Kacper Bednarski, oraz junior Kacper Kapeliński.

Chcesz zobaczyć całą kadrę Boruty w sezonie 2021/2022? Kliknij tutaj

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY