W sobotę 4 grudnia odbył się w Zgierzu XII już Memoriał im. Macieja Kozłowskiego, po raz pierwszy jednak miało to miejsce w nowej hali MOSiR im. Zgierskich Olimpijczyków.

W zawodach uczestniczyli LKS Rosanów, Włókniarz Zgierz, oraz cztery zespoły Boruty Zgierz. Swoją obecnością wydarzenie to uświetnili najbliżsi śp. Macieja Kozłowskiego. Siostra Hanna Kozłowska - Izydorczyk, oraz brat mamy Macieja Leonard Jabłoński, którzy wręczali medale uczestnikom zawodów. Obecny był również sekretarz miasta Zgierza Robert Chocholski.

Sylwetkę śp. Macieja Kozłowskiego przybliżył przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Zgierza Adam Zamojski: Urodzony w 1957 roku Maciej Kozłowski - mówił - ukończył wyższe studia na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. W swojej karierze aktorskiej związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował także w Teatrze Telewizji. Miał imponujący dorobek 27 spektakli teatralnych, 29 spektakli Teatru Telewizji, 50 filmów pełnometrażowych i 33 seriale telewizyjne. Za swoją najważniejszą rolę uznawał kreację Atamana kozackiego Krzywonosa w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem". Grał m.in. u reżyserów: Juliusza Machulskiego, Marka Koterskiego i Stevena Spielberga w filmie " Lista Schindlera". Jako nastolatek grał w Klubie Sportowym Boruta Zgierz w III lidze. Przez całe życie był zadeklarowanym fanem piłki nożnej. Występował w reprezentacji Artystów Polskich, grał jako obrońca. Otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi, oraz tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zgierza. Zmarł w 2010 roku, a pochowany jest na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

W tych zawodach nie było klasyfikacji. Każda drużyna otrzymała puchar, a każdy uczestnik medal.

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY