W sobotę 10 lutego o godzinie 11 zespół trenera Łukasza Wijaty w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024, zagrał towarzysko z liderem IV ligi łódzkiej drużyną Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Od początku meczu przewagę, inicjatywę miał zespół gospodarzy. Ta przewaga została udokumentowana bramką Karola Pawlikowskiego, która wpadła po uderzeniu piłki głową, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Zgierzanie musieli od tego momentu zagrać odważniej i jeszcze przed przerwą po uderzeniu Mateusza Misiaka wyrównali.

Druga połowa gry była wyrównana, ze wskazaniem na Borutę. Zgierzanie tworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych i w konsekwencji po trafieniu, ponownie Mateusza Misiaka wyszli na prowadzenie. Wynik 2-1 utrzymywał się do 70 minuty gry, kiedy to kapitalnym strzałem popisał się Wojciech Pawlak. W 88 minucie wynik spotkania ustalił młody, 17 letni wychowanek Boruty, Błażej Kubuszkajtys.

Sokół - Boruta 2-3 (1-1) Pawlikowski, Pawlak - Misiak 2, Kubuszkajtys

Boruta zagrał w składzie: Testowany - Kamiński, Kapeliński, Drogosz, Lewandowski - Chmielewski, Chystiakov, Osiński, Pabjańczyk, Białousko, Misiak. Zagrali jeszcze: Wężyk, Jędrzejczak, Błoch, Kubuszkajtys, Waszczyk