Za nami 1. kolejka IV ligi rozgrywek sezonu 2018/2019. Zespół Boruty pojechał do Opoczna, gdzie zmierzył się z drużyną Ceramiki. Trener Radosław Koźlik, z różnych przyczyn nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Do Opoczna nie pojechali tacy piłkarze, jak choćby Patryk Pietrasiak, czy Marcin Kosecki, (wcześniej reprezentujący barwy Jutrzenki Warty). Nie mógł zagrać również Michał Janiak (poprzednio ŁKS Łódź).

Za to na placu gry moglismy zobaczyć dwóch nowych zawodników, to Michał Siennicki, pozyskany z czwartoligowego Kasztelana Sierpc i Jakub Bistuła, który w poprzednim sezonie wystepował na trzecioligowych boiskach w Pelikanie Łowicz, gdzie kilkakrotnie trafiał do siatki rywali.

Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, to oni prowadzili grę. Zgierzanie szukali swoich szans w szybkim kontrataku i kilka razy stworzyli sobie dogodne sytuacje, szczególnie w drugiej połowie, niestety nie zakończone bramkami.

Mimo porażki ten młody mocno przemeblowany zespół pokazał potencjał. Na pierwsze punkty w nowym sezonie liczymy już w drugiej kolejce. Boruta pojedzie do Wiśniowej Góry, gdzie o godz. 16 w sobotę 18 sierpnia zagra z GLKS Andrespolia.

 

Ceramika - Boruta 2-0 (0-0)

1-0 Maciej Witczak (47 minuta)

2-0 Krzysztof Markiewicz (56 minuta)

żółte kartki: Dawid Dolot, Patryk Bors, Jakub Dąbrowski (Ceramika), Kamil Andrysiak (Boruta)

 

MKP Boruta Zgierz: Maciej Kaźmierski - Dominik Kowalski, Michał Siennicki, Mateusz Wiktorowski, Kamil Andrysiak, Dominik Barylak, Norbert Błaszczyk (70' Kamil Karlikowski), Krzysztof Baszczyński (60' Jan Kowalski), Krystian Ślęzak, Jakub Bistuła, Filip Markowski

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY