Kolejny mecz i kolejna wygrana drugiego zespołu Boruty. Tym razem w niedzielę zgierzanie wygrali z WNS Łódź 3-0. Ta wygrana dała awans naszej A Klasowej drużyny na trzecie miejsce w tabeli łódzkiej grupy 2. Młodzi zawodnicy oparci głównie na juniorach rocznika 2001 powoli ogrywają się w seniorskiej piłce i w przyszłości będą wzmiacniać pierwszy, IV ligowy zespół. Piłkarsko wyglądają bardzo dobrze, brakuje jeszcze doświadczenia, siły fizycznej, czy motoryki do tego żeby wkomponować ich do pierwszego zespołu. Dlatego trzeba jeszcze trochę poczekać. 

Z tego rocznika (2001) na razie na IV ligowych boiskach walczą: Krystian Ślęzak, Filip Markowski, Dominik Barylak, Dominik Wężyk. Trener Radosław Koźlik sukcesywnie na mecze ligowe zespołu zabiera jeszcze innych piłkarzy. Konsekwentna i cierpliwa praca z pewnością wkrótce zaprocentuje.

Boruta potrzebuje czasu, a tego czasu jest mało. Na razie pierwsza drużyna na IV ligowych boiskach mimo dobrej gry nie zdobywa punktów. Zespół jest w budowie, praktycznie od zera. W letnim oknie transferowym drużynę opuściło większość kluczowych graczy. Z innymi piłkarzami trener pracował w okresie przygotowawczym, a z innymi przystąpił do rozgrywek. Został Patryk Pietrasiak i chwała mu za to. Młodzież Boruty może podpatrywać i uczyć się od tego napastnika. Oby jak najdłużej. Umiejętności Patryka są na wyższym poziomie niż czwartoligowy. 

Nasz zespół A Klasowy przyjemnie się ogląda. Tworzą akcje kombinacyjne na wysokim poziomie, grają na jeden kontakt, dobrze się rozumieją na boisku i dlatego tak dobrze sobie radzą. 

Karda i komplet wyników Boruty II (kliknij tutaj)

 

Boruta II Zgierz - WNS Łódź 3-0 (1-0)

1-0 Krzysztof Domański (27 min. asysta Norbert Błaszczyk)

2-0 Kamil Gil (58 min. asysta Kacper Cebulski)

3-0 Kamil Gil (65 min. asysta Krzysztof Domański)

żółte kartki: Krystian Pomykała (WNS), Karol Pawlikowski (Boruta)

Boruta Zgierz: Maciej Kantyka - Marcin Frontczak, Norbert Magdziarek, Mateusz Korzycki, Karol Pawlikowski, Kamil Gil (66' Gracjan Ceglarz), Wojciech Banaszczyk (70' Igor Stopczyk), Norbert Błaszczyk, Kacper Cebulski (60' Igor Kostrzewa), Krzysztof Domański (70' Damian Pastuszka), Jakub Fudała (46' Michał Kołodziejczak)

Następny mecz w A klasie Boruta zagra w sobotę 13 października z czwartym w tabeli zespołem Błękitnych. Ten mecz w Dmosinie o godz. 15

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY