Zespół Boruty Zgierz rocznik 2006 rywalizuje na boiskach II ligi wojewódzkiej Młodzików. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Dariusza Zielińskiego pokonali na wyjeździe wyżej notowanego rywala, drużynę RAP Radomsko na ich terenie 3-2. 

Gra Młodzików Boruty jak dotąd układała się ze zmiennym szczęściem. Potrafili wygrać z liderem UKS SMS Łódź 1-0, ale trafiła się też porażka z Czarnymi Rząśnia. Nawet przegrali na własnym boisku z RAP Radomsko 0-1 i trudno było się spodziewać, że w meczu wyjazdowym w tak imponujacym stylu pokonają trzecią drużynę w tabeli. 

Młodzicy zagrali z ambicją, zaangażowaniem. Warunki do gry były fatalne. Padający obficie deszcz, grząska murawa. Trzeba było wykazać nie lada hart ducha, żeby to spotkanie wygrać. Ale jak się później okazało większą twardość i zapał pokazali zgierzanie. Zwyciestwo w tych zawodach dały nam bramki Błażeja Kubuszkajtysa i Szymona Rosińskiego.

To już końcówka sezonu i Boruta zajmuje w tej chwili 6 miejsce w tabeli. Jak chłopcy utrzymają tą lokatę do końca zachowają status gry w II lidze i taki w tej chwili jest cel tej drużyny. 

Jak to się mówi "pierwsze koty za płoty", a potem na wiosne możliwe, że zawalczą o wyższe cele. 

Do zakończenia rozgrywek pozostały tylko dwie kolejki. Boruta nad 7 w tabeli zespołem Czarnych Rząśnia posiada czteropunktową przewagę. Teraz będziemy mieli chwilę przerwy w rozgrywkach, ale już w sobotę 10 listopada zgierzanie zagrają u siebie rewanżowy mecz z Pelikanem Łowicz. U nich był remis 1-1. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewni II ligowy byt Borucie. Jest o co walczyć! 

 

RAP Radomsko - Boruta Zgierz 2-3

1-0 Mateusz Jędrzejczyk (38 min.)

1-1 Szymon Rosiński (42 min.)

1-2 Błażej Kubuszkajtys (45 min.)

1-3 Błażej Kubuszkajtys (50 min.)

2-3 Maciej Walda (60 min.)

 

Dla Boruty w tym meczu zagrali: Dawid Skobel - Filip Koperkiewicz, Jakub Grabarczyk, Jan Jędrzejczak, Dawid Kiełbik, Mateusz Lorentowicz, Franciszek Miżyński, Kacper Oleski, Jakub Szczepaniak, Aleksander Gajak, Błażej Kubuszkajtys, Dominik Maciak, Szymon Rosiński

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY