DERBY POWIATU ZGIERSKIEGO

Najpierw w sobotę w Strykowie o godz. 13 derby powiatu zgierskiego. Zagramy w ramach 16. kolejki IV ligi z zespołem Zjednoczonych Stryków na ich terenie.

Nasz rywal z za miedzy awansował z klasy okręgowej do IV ligi w 2006 roku i od tamtego momentu nieprzerwanie rywalizuje na tym poziomie rozgrywkowym.

Nasze dotychczasowe konfrontacje z drużyną ze Strykowa nie wyglądają korzystnie dla zgierzan. Jak dotąd oba zespoły zagrały ze sobą 20 razy. Sobotni mecz będzie ich 21 potyczką. Boruta wygrywał pięciokrotnie, natomiast Zjednoczeni 11 razy. Czterokrotnie odnotowano remis. Bilans bramkowy to 48-25 dla Strykowa.

Jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe z naszym sobotnim przeciwnikiem, to wygraliśmy w Strykowie trzykrotnie. Najpierw w 2008 roku (wtedy jako MKP Zgierz) zgierzanie po bramkach Mariusza Abramczyka wygrali 2-0. Mamy kilka zdjęć z tamtego spotkania, na jednym z nich nasz obecny bramkarz Dominik Wężyk (wówczas miał 7 lat), w roli kibica. 

Kolejny mecz, gdzie dopisano nam trzy punkty odbył się w 2013 roku. Na boisku mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1, ale w zespole Zjednoczonych zagrał zawodnik nieuprawniony i ŁZPN przyznał nam walkower i do historii przeszedł wynik 3-0 dla zgierzan.

Trzecia nasza wygrana w Strykowie miała miejsce w 2017. W I rundzie poprzedniego sezonu Boruta wygrał ze Zjednoczonymi 2-1 po golach Patryka Pietrasiaka i Igora Olesińskiego

Do historii przeszedł jednak inny mecz, który kibice na pewno zapamiętali i długo jeszcze pamiętać będą. Wszystko dlatego, że miał bardzo dramatyczny przebieg i wywołał wiele kontrowersji. 

Był 2007 rok. Zgierzanie, wtedy jeszcze jako MKP podejmowali na boisku przy ulicy Musierowicza (boisko Włókniarza Zgierz) Zjednoczonych Stryków. Po pierwszej połowie prowadził MKP, po golach Gila i Stajudy. W drugiej odsłonie sędzia ukarał czterech piłkarzy MKP czerwonymi kartkami (Ceglarz, Bartczak, Kowalski, Wujcik) i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Strykowa 3-2.

W tamtych zawodach w barwach MKP zagrali: Świstek - Kotowski, Wujcik, Bartczak, Stajuda - Ceglarz, Kowalski, Moszczyński, Walisiak - Abramczyk, Gil (75' Snita)

Udostępniamy kibicom fragmenty tamtego spotkania z kanału youtube "yaguch"

Zapraszamy bardzo gorąco wszystkich kibiców do Strykowa. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 10 listopada o godz. 13 na boisku przy ulicy Brzezińskiej 24


W niedzielę natomiast derby Zgierza. Druga drużyna Boruty w ramach 12. kolejki łódzkiej klasy A zagra z lokalnym rywalem zespołem Włókniarza Zgierz. Zawody odbedą się przy Wschodniej 2 o godz. 13

O tym meczu nieco szerzej napiszemy w późniejszym treminie. Zapraszamy!

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY